poniedziałek, 20 grudnia 2010

Zmywanie, czyli kilka słów o demakijażu - Ziaja Płyn dwufazowy oraz Bioderma Płyn micelarny Sensibio

Każda z nas doskonale zdaje sobie sprawe z tego, jak istotne dla zdrowia i wygladu naszej skóry jest codzienne dokładne jej oczyszczenie i usunięcie makijażu przed położeniem się spać. Chciałabym Wam dzisiaj przedstawić dwa moje ulubione produkty do demakijażu.

 Pierwszym kosmetykiem od którego rozpoczynam codzienny demakijaż jest płyn dwufazowy marki Ziaja.
Ten płyn rewelacyjnie sprawdza się podczas usuwania wszystkich cieni i tuszów do rzęs jakich do tej pory przyszło mi używać - nawet wodoodpornych. Nie podrażnia. Nie szczypie w oczy. Jest bezzapachowy. Jest bardzo prosty i szybki w użyciu. Płyn wystarczy bardzo dobrze wstrząsnąć, nie pozostawia tłustych śladów, nie wysusza wrażliwej skóry wokół oczu. Jedynym minusem tego produktu jest dla mnie strasznie niefunkcjonalne opakowanie - stosowanie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby nie ta zakrętka - jest toporna i czasami ciężko właściwie ją naprowadzić, żeby dobrze zamknąć płyn.
Przy demakijażu oczu należy pamiętać o tym, żeby nie trzeć. Zwilżony produktem wacik trzeba po prostu przyłożyć na kilkanaście sekund do powieki, a później delikatnie usunąć cień i tusz kierując się ku dołowi. Dolną powiekę zmywam złożonym na pół wacikiem w kierunku zewnętrznego kącika oka.

Kiedy już usunę makijaż oczu przecieram całą twarz łącznie z powiekami płynem micelarnym. Pomaga on pozbyć się zanieczyszczeń nagromadzonych na skórze w ciągu dnia, a także pozostałości po demakijażu oczu. Jest bardzo skuteczny, bez problemu zmywa wszystkie rodzaje podkładów. Świetnie odświeża skórę, pomaga ukoić podrażnienia i zniwelować napięcie. Nie pozostawia lepkiej warstwy. Nie wysusza, zapewnia komfort, skóra nie jest nieprzyjemnie ściągnięta. Płyn bardzo dobrze tonizuje, jest delikatny. Bardzo wydajny. Bezzapachowy. Świetnie radzi sobie również z kompleksowym demakijażem oczu /podobny system - nie trę - pozwalam produktowi rozpuścić makijaż i usuwam go kierując wacik ku dołowi/. Często również korzystam z Sensibio, by przygotować cerę przed zrobieniem makijażu.
Polecam szukanie promocji w aptekach, Sensibio często pojawia się w pakietach 'dwa za jeden' lub mała pojemność gratis przy zakupie dużej butelki.

Obydwa te produkty są naprawdę bardzo skuteczne i świetnie radzą sobie nawet z bardzo intensywnym, wieczorowym makijażem.

m.m.

zdjęcia pochodzą ze stron producentów  /www.bioderma.com/ oraz /www.ziaja.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo serdecznie dziękuję za każdy komentarz :)

/Jednocześnie zmuszona jestem niestety zastrzec sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających wulgaryzmy, SPAM, czy pisanych jedynie po to, by umieścić w nich link, czy odnośnik niezwiązany z tematem postu/

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...