środa, 5 stycznia 2011

korekta koloru - baza rozświetlajaca do powiek Lemon Aid od Benefit

Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza niż ta na całej twarzy, a co za tym idzie często diametralnie różni się od niej kolorem. Bywa bardziej skłonna do podrażnień, zaczerwieniona, zasiniona przez prześwitujące spod niej naczynka i drobne żyłki, często pada też ofiarą nieprzespanej nocy. Wszystko to sprawia również, że nawet najpiękniejsze cienie do powiek - zwłaszcza te bardzo jasne -  nie wyglądają zbyt efektownie bez uprzedniej korekty koloru skóry. Podkład nie jest niestety najlepszym wyjściem w tym wypadku. Zdarza się, że po kilku godzinach waży się i zbiera w załamaniach tworząc nieestetyczne wałeczki i w rezultacie rujnując cały makijaż oka.


Udało mi się niedawno znaleźć rewelacyjny produkt, który niczym czarodziejska różdżka pomaga ujednolicić powiekę i zaczerwienione kąciki oraz przedłuża znacznie trwałość cieni do powiek, a ich kolory są takie jakie powinny być. Lemon Aid to bardzo gęsta śmietankowo-cytrynowa /mowa o kolorze ;)/ pasta w zgrabnym czarnym pudełeczku z lusterkiem. Cały czas waham się pomiędzy określeniami korektor i baza, ponieważ w moim odczuciu produkt świetnie pełni obydwie funkcje. Nakładam bardzo niewielką ilość Lemon Aid na górną powiekę, w zewnętrznym kąciku, oraz odrobinę w wewnętrzym minimalnie zachodząc na nos i pod oko. Nie nakładam produktu pod całą dolną powieką - moim zdaniem jest na to zbyt gęsty. Warto Lemon Aid przed aplikacją na powieki odrobinę rozgrzać opuszkami palców. Dobrze roztarty i delikatnie przypudrowany sprawdza się rewelacyjnie jako baza pod cienie, koryguje zaczerwienienia, zmeczenie, sine żyłki, ujednolica kolor skóry. Kosmetyk nie zbiera się w załamaniach, nie wałkuje, cienie utrzymują się na nim cały dzień bez szwanku, nawet ciężkie smoky wytrzymały całą noc bez ani jednej korekty. Jak już wspominałam wczesniej - pięknie wydobywa rzeczywisty kolor cieni. Pasta jest diabelnie wydajna, zapach jest lekko szpitalny, ale praktycznie zupełnie niewyczuwalny w trakcie stosowania. Duży plus za funkcjonalne opakowanie.

Lemon Aid to dla mnie kolejny produkt od marki Benefit, który okazał się naprawdę trafiony. Skóra wokół oczu wygląda swieżo, a dzięki temu cała twarz sprawia wrażenie bardziej wypoczętej.

m.m.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo serdecznie dziękuję za każdy komentarz :)

/Jednocześnie zmuszona jestem niestety zastrzec sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających wulgaryzmy, SPAM, czy pisanych jedynie po to, by umieścić w nich link, czy odnośnik niezwiązany z tematem postu/

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...